Top Panel
sobota 06 Mar 2021
 • default style
 • blue style
 • green style
 • red style
 • orange style
Powerscourt Gardens

Powerscourt Gardens

              Jednym z najpiękniejszych miejsc do czynnego wypoczynku...

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

             Kolejne niedzielne popołudnie spędziliśmy w ...

Wyprawa do Gdańska

Wyprawa do Gdańska

                         Do Gdańska wyruszamy dość wcześnie...

Zoo w Dablinie

Zoo w Dablinie

                    W Dablinie jest kilkanaście miejsc...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • Air show Bray

  Już po raz piąty w Bray odbyły się pokazy lotnicze. Jest to największa tego typu impreza w Irlandii. Akrobacje i efekty pirotechnicze przelatujących samolotów można było obejrzeć nad i wzdłuż plaży w Bray.

 • FORE ABBEY

  W Fore małej irlandzkiej wiosce istnieje opactwo benedyktyńskie około 25 km od Mullingar w kierunku Castlepollard w hrabstwie westmeath.

 • Dun Laoghaire

  Jednym z najciekawszych kurortów w pobliżu Dablina jest Dun Laoghaire. Jest to portowe miasteczko, którego centralnym punktem jest port.

News

Drukuj

Z wizytą w Londynie

Super User. Posted in Ciekawe miejsca

 

     Jest wieczór 24 lipca 2009 roku temperatura około 13 stopni. Zapowiada się pyszna wyprawa. Po północy docieramy do brzegów Anglii. Na promie dokonujemy jeszcze ostatnich uzupełnień nabieramy sił i w drogę. Dalej docieramy do punktu granicznego, gdzie zwyczaje irlandzkie mieszają się z angielskimi obyczajem i herbatką. Nawet wzmocnioną! A już 25 lipca po 6.00 rano jesteśmy na miejscu zaspani spragnieni aromatycznej kawy. Jednym z pierwszych miejsc, które zobaczyliśmy jest Opactwo Westminsterkie.

fotografie londyn

Londyn jak wiadomo jest stolicą Zjednoczonego Królestwa oraz największym miastem w Unii Europejskiej. Centrum Londynu (the City) jest miejscem gdzie swoje główne siedziby mają największe międzynarodowe banki i firmy. Jest on również miastem, w którym znajdują się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: · Królewskie Ogrody Botaniczne · Pałac Westminster · Westminster Abbey · Kościół Świętej Małgorzaty · The Tower of London, obserwatorium astronomiczne w Greenwich

Poniżej pierwsze zdjęcia przedstawiają - Piccadilly Circus, plac i skrzyżowanie głównych ulic w dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819r. po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. 

Obecnie statystyki szacują, że w Londynie żyje około 7,7 mln ludności na powierzchni 1572 km². A liczba turystów odwiedzających miasto wynosi około 30 mln ludzi. W Londynie jest też najbardziej rozbudowana na świecie sieć metra. Liczy sobie ona aż 400 kilometrów i ma 270 stacji. Natomiast lotnisko na Heathrow to największy taki obiekt w Europie. Rocznie odprawia się tu, aż 60 milionów pasażerów. Londyn jest największym miastem w Europie i jednocześnie ma najwyższy wskaźnik przestępczości w całej Wielkiej Brytanii.

Na zdjęciu zrobionym od ogrodu możemy zobaczyć wieżę część Houses of Parliament i Big Ben. Natomiast siedzibą parlamentu brytyjskiego jest Pałac Westminster znajdujący się na nadbrzeżu Tamizy. Do pałacu można wejść od strony St Stephen’s Hall.

Poniżej na fotce można również dostrzec: Elektrownie Battersea – to jedna z największych budowli ceglanych w Europie, leży na południowym brzegu Tamizy. Elektrownia ma 170 m długości i 160 m. 

Poniżej pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia Katedrę Św. Pawła położona jest w samym centrum Londynu w dzielnicy the City. Jest ona przepięknym budynkiem w środku którego znajduje się kilka galerii. Do najsłynniejszych z nich należą Stone Gallery z widokiem na Tamizę czy Whispering Galery.

Na trzeciej fotografii przedstawiony jest HMS "Belfast" – krążownik lekki brytyjskiej marynarki Royal Navy z okresu II wojny światowej. Dalej tak jak na fotce muzeum związane z II wojną światową i godło City of London.

Fotki galerii wraz z turystami na placu :)

A poniżej oficjalna rezydencja Brytyjskiego monarchy usytuowana w City of Westminster przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem i prywatnym ogrodem królowej. Znajduję się w nim galeria sztuki znana jako Queen’s Galery. Odbywa się przed nim zmiana warty, codziennie w lato, co drugi dzień zimą.

Poniżej pierwsza i druga fotografia przedstawia Opactwo Westminsterkie. To jedna z najbardziej znanych świątyń w Anglii. To właśnie tutaj odbywają się ceremonie koronacyjne monarchów angielskich. W opactwie można zwiedzić groby wielu sławnych osób.

 

Bardzo ciekawie architektonicznie przedstawia się Katedra św. Pawła sporo fotek poniżej.

 

Natomiast poniższe fotografie zostały zrobione z "Londyn Eye", które usytuowane jest naprzeciwko Parlamentu, pomiędzy mostami Waterloo, a Westminster. 

Na olbrzymim London Eye umieszczone są 32 kapsuły, z których każda może pomieścić 25 osób. Jednocześnie nad ziemią może znajdować się 800 osób! Prędkość z jaką poruszają się turyści wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi 30 minut.

No i na koniec zachęcamy do odwiedzenia Londynu.

 

Zarejestruj się wklej 

kod poniżej

q2h65dxp3w  swój emeil

i odbierz 25 dol

 

Member Login

Pro galery


Tagi