niedziela 25 Sie 2019
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Ronda perła Andaluzji

Ronda perła Andaluzji

                 Tym razem nie było już tak prosto odległość...

Air show Bray

Air show Bray

              Już po raz piąty w Bray odbyły się pokazy lotnicze....

Z wizytą w Londynie

Z wizytą w Londynie

       Jest wieczór 24 lipca 2009 roku temperatura około 13 stopni....

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

             Kolejne niedzielne popołudnie spędziliśmy w ...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Artykuły

Drukuj

Jesień w Irlandii

Super User. Posted in Irlandia

         

 

          Jesień w Irlandii to jedna z najciekawszych pór roku. Wiatr tutaj wieje mocniej, a woda w jeziorach nabiera ciemnego koloru. Na samą myśl ludzi ogarnia smutek i przygnębienie, że nie zobaczą już przelatujących dzikich ptaków. Ale jesień wygląda wbrew pozorom najwspanialej ze wszystkich pór roku, oczywiście, gdy nie pada. Dlatego staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę żeby zaczerpnąć świeżego powietrza i relaksu poza domem.

 

Jesień

 

Jezioro

 

Wspaniałym miejscem okazały się pola golfowe z parkiem i rozciągającym się na około Virgini jeziorem, super sprawa i miejsce na wypoczynek i pstryknięcie kilku fotosów. 

 

Koniczynka

       

 

          W czasie takich wycieczek udaje nam się zrobić wspaniałe fotografie spadających  żółtych liści dębu, buka, brzozy i innych drzew. Spadające liście tworzą piękny dywan przykrywający ziemię. Trawa dojrzewając, aż prosi rolników do skoszenia. Natomiast we mnie budzi nieodpartą chęć zrobienia wspaniałego zdjęcia. Zresztą jak widać nawet całkiem fajnie wyszła ta koniczyna. Soczysta zielona barwa.

 

Drzewa

                     

           Według mnie w ładny pogodny jesienny dzień możemy zrobić zdjęcia, które tylko teraz mają swój nie powtarzalny uroki smak. Samo połączenie zieleni traw rozciągającej się na łące wraz z pożółkłymi liśćmi na drzewach przypomina mi piękną złota polską jesień. Na szczęście przy ładnej pogodzie te różnice między Polską, a Irlandią się zacierają. Tylko jakby lasów jest tu mniej. Tak, no właśnie rewolucja przemysłowa XIX wieku dopadła je i w Irlandii. Jeśli marzymy o zdjęciach z drzewkami lepiej wybrać się do Polski. Lasów i naszych ulubionych grzybów prawdziwków, borowików, podgrzybków jest jak na lekarstwo. Taka jest właśnie Irlandia w Polsce mało kto o tym wie, ale tutaj tak jest.

 

Liście

  

 Odbierz 10% rabatu na podróże klikając w link

Brave

Kalendarz

sierpień 2019
poniewtoreśrodaczwarpiątesobotniedz
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Tagi