czwartek 29 Paź 2020
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Ronda perła Andaluzji

Ronda perła Andaluzji

                 Tym razem nie było już tak prosto odległość...

Powerscourt Gardens

Powerscourt Gardens

              Jednym z najpiękniejszych miejsc do czynnego wypoczynku...

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

             Kolejne niedzielne popołudnie spędziliśmy w ...

70 Rocznica Powstania Warszawskiego – Dublin

70 Rocznica Powstania Warszawskiego –...

              W dniach 1-4 sierpnia oraz 9-10 sierpnia można było...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Drukuj

Z wizytą w Londynie

 

     Jest wieczór 24 lipca 2009 roku temperatura około 13 stopni. Zapowiada się pyszna wyprawa. Po północy docieramy do brzegów Anglii. Na promie dokonujemy jeszcze ostatnich uzupełnień nabieramy sił i w drogę. Dalej docieramy do punktu granicznego, gdzie zwyczaje irlandzkie mieszają się z angielskimi obyczajem i herbatką. Nawet wzmocnioną! A już 25 lipca po 6.00 rano jesteśmy na miejscu zaspani spragnieni aromatycznej kawy. Jednym z pierwszych miejsc, które zobaczyliśmy jest Opactwo Westminsterkie.

fotografie londyn

Londyn jak wiadomo jest stolicą Zjednoczonego Królestwa oraz największym miastem w Unii Europejskiej. Centrum Londynu (the City) jest miejscem gdzie swoje główne siedziby mają największe międzynarodowe banki i firmy. Jest on również miastem, w którym znajdują się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: · Królewskie Ogrody Botaniczne · Pałac Westminster · Westminster Abbey · Kościół Świętej Małgorzaty · The Tower of London, obserwatorium astronomiczne w Greenwich

Poniżej pierwsze zdjęcia przedstawiają - Piccadilly Circus, plac i skrzyżowanie głównych ulic w dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819r. po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. 

Obecnie statystyki szacują, że w Londynie żyje około 7,7 mln ludności na powierzchni 1572 km². A liczba turystów odwiedzających miasto wynosi około 30 mln ludzi. W Londynie jest też najbardziej rozbudowana na świecie sieć metra. Liczy sobie ona aż 400 kilometrów i ma 270 stacji. Natomiast lotnisko na Heathrow to największy taki obiekt w Europie. Rocznie odprawia się tu, aż 60 milionów pasażerów. Londyn jest największym miastem w Europie i jednocześnie ma najwyższy wskaźnik przestępczości w całej Wielkiej Brytanii.

Na zdjęciu zrobionym od ogrodu możemy zobaczyć wieżę część Houses of Parliament i Big Ben. Natomiast siedzibą parlamentu brytyjskiego jest Pałac Westminster znajdujący się na nadbrzeżu Tamizy. Do pałacu można wejść od strony St Stephen’s Hall.

Poniżej na fotce można również dostrzec: Elektrownie Battersea – to jedna z największych budowli ceglanych w Europie, leży na południowym brzegu Tamizy. Elektrownia ma 170 m długości i 160 m. 

Poniżej pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia Katedrę Św. Pawła położona jest w samym centrum Londynu w dzielnicy the City. Jest ona przepięknym budynkiem w środku którego znajduje się kilka galerii. Do najsłynniejszych z nich należą Stone Gallery z widokiem na Tamizę czy Whispering Galery.

Na trzeciej fotografii przedstawiony jest HMS "Belfast" – krążownik lekki brytyjskiej marynarki Royal Navy z okresu II wojny światowej. Dalej tak jak na fotce muzeum związane z II wojną światową i godło City of London.

Fotki galerii wraz z turystami na placu :)

A poniżej oficjalna rezydencja Brytyjskiego monarchy usytuowana w City of Westminster przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem i prywatnym ogrodem królowej. Znajduję się w nim galeria sztuki znana jako Queen’s Galery. Odbywa się przed nim zmiana warty, codziennie w lato, co drugi dzień zimą.

Poniżej pierwsza i druga fotografia przedstawia Opactwo Westminsterkie. To jedna z najbardziej znanych świątyń w Anglii. To właśnie tutaj odbywają się ceremonie koronacyjne monarchów angielskich. W opactwie można zwiedzić groby wielu sławnych osób.

 

Bardzo ciekawie architektonicznie przedstawia się Katedra św. Pawła sporo fotek poniżej.

 

Natomiast poniższe fotografie zostały zrobione z "Londyn Eye", które usytuowane jest naprzeciwko Parlamentu, pomiędzy mostami Waterloo, a Westminster. 

Na olbrzymim London Eye umieszczone są 32 kapsuły, z których każda może pomieścić 25 osób. Jednocześnie nad ziemią może znajdować się 800 osób! Prędkość z jaką poruszają się turyści wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi 30 minut.

No i na koniec zachęcamy do odwiedzenia Londynu.

 Odbierz 10% rabatu na podróże klikając w link

Brave

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Wspierasz nas instalując przeglądarkę Brave

Kalendarz

sierpień 2020
poniedziawtorekśrodaczwartekpiąteksobotaniedziela
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Tagi